Eurookna Lexikon


Plastová okna

Eurookna - dřevěná okna

Eurookna vyrábíme ve Velkém Meziříčí a Žďáře n. Sázavou v moderních provozech s plně automatickými linkami a CNC obráběcími centry.

Eurookna dodáváme ve dvou profilových řádách:

Standardní profil IV68 s dvojsklem U=1,1
Profil PASSIV IV88 s trojskle U=0,5
zvětšit zvětšit
Eurookna LEXIKON - zelená úsporám SVT7826 - Uw = 1,2, Dveře: IV68 + 2-sklo - SVT9916 - Uw = 1,3
Eurookna LEXIKON - zelená úsporám SVT9917 - Uw = 0,77, Dveře: IV88 + 3-sklo - Uw = 0,93 až 0,79

Zobrazit technický list k profilům


U výměny oken se poslední dobou zcela neprávem zapomíná na dřevěná okna, která se po modernizaci pyšní názvem eurookna. Splňují všechna kritéria na zateplení vašeho bydlení a přidají do něj příjemný dotek přírody.

Stavíte, renovujete nebo přemýšlíte nad výměnou starých oken za nová? Přizvěte si domů kousek přírody, vždyť dřevo je nejstarším materiálem k výrobě oken. Klasická dvojitá nebo zdvojená dřevěná okna nahradila tzv. eurookna, vyráběná přibližně od roku 1995, která jsou díky široké nabídce profilů a provedení vhodná jak pro novostavbu tak renovaci. Naše firma Vám nabízí eurookna ve dvou profilových řadách. Standardní profil s dvojsklem a profil PASSIV s trojsklem a to v provedení smrk, borovice, dub a meranti. Proč byste si měli vybrat právě eurookna pro svůj dům či byt? Třeba proto, že dřevo je velmi pevný, stabilní, antistatický přírodní materiál prověřený dlouhými lety používání a zcela recyklovatelný.

Naše eurookna jsou vyráběna vyspělou technologií, která naprosto zabraňuje tomu, aby se dřevo kroutilo. Výhodou je možnost renovace pomocí nátěru a Vaše okna tak vypadají stále jako nová. Okna mají vynikající vlastnosti, nad kterými opravdu stojí se zamyslet. Příroda je dokonalost sama, stejně jako naše dřevěná okna.

Eurookna - výhody

Zcela jasnou předností eurooken je 100% přírodní materiál a ekologičnost. I když plastová okna od nás jsou z bezolovnatých plastů - tzn. jsou také ekologická, dřevo je materiál ryze přírodní. Eurookna s sebou přináší řadu dalších výhod: vyšší tuhost, nízkou tepelnou roztažnost a propustnost vlhkosti (dřevo "dýchá").

Výhodou je také možnost opravy menšího poškození okna. U plastových oken je potřebné vyměnit celé okno. Dnešní eurookna jsou navíc vyráběna technologií, která zabraňuje jejich nevhodnému kroucení.

Neopomenutelnou výhodou je také možnost renovace oken nátěrem - budou pak vypadat jako nová. Barevná plastová okna naproti tomu postupem času blednou, bez možností obnovení původního vzhledu. S novým nátěrem oken vám s radostí pomůžeme.

Životnost je při správné péči daleko vyšší než u plastových oken - 100 let. Navíc jsme přímo dodavatelem eurooken. Dalšími důvody proč si nás vybrat je vysoká profesionalita, stabilita a kvalitní reference.

Eurookna a jejich nevýhody

Dřevo přináší i své nevýhody. Eurookna jsou přibližně o 20% dražší a potřebná je také zvýšená péče. Na rozdíl od takřka bezúdržbových plastových oken, je potřebné eurookna ošetřit jednou do roka oživovací sadou. Při dodržení této péče postačí okna přetřít jenom jednou za 10 až 15 let.

Eurookna - ano nebo ne?

Vyjmenovali jsme hlavní výhody i nevýhody dřevěných eurooken. Rozhodnutí je na každém, jakému materiálu dá přednost. Pro někoho jsou eurookna znakem prestiže a spojení s přírodou, jiní zase upřednostní jednoduchost a bezúdržbovost oken plastových. Eurookna nejsou vhodná pro každého, ale ti, co si je vybrali, nelitují.

Eurookna - ceník

Pokud vás zajímá ceník eurooken, vyplňte formulář v naší cenové kalkulaci. Po odeslání vás budeme co nejdříve kontaktovat s naší cenovou nabídkou.

Materiály eurooken

Eurookna nabízíme ze čtyř druhů dřeva:

Eurookna Lexikon - dřevěná okna kvalitně


Vytisknout stránku Vytisknout stránku | Nahoru Nahoru


Víte že...

Okna na splátky

Okna od nás můžete pořídit již za 10% ceny! Všechny okna dodáváme na splátky. Kontaktujte nás pro bližší informace.

Rychlé dodávky

Plastová okna Vám dodáme do 3 týdnů a to včetně zednického zapravení.

Naše tipy:

Slunce nad hlavou i v zimě?

Se sluncem nad hlavou v zelené zahradě můžete žít po celý rok! Zimní zahrada od nás Vám to umožní.

Šampión v tepelné izolaci

Nechcete vyhazovat zbytečné peníze za energii? Naše dřevohliníková okna mají nejlepší koeficient tepelného prostupu na trhu.
Doporučujeme: